הכירו עוד 2 שיטות גידול הידרופוני

מאמר פרסומי

ישנם יתרונות רבים בגידול הידרופוני מעבר לזה שיש צורך לרכוש מערכות מיוחדות בהתאם לשיטת הגידול שאתם מעוניינים בהם כל מערכת חייבת לכלול את האביזרים של גידול הידרופוני כמו: מיכל מים, מצע, מדיד מים, דשן, נורות לד לגידול וסופח לחות.  בעת בחירת המערכת וההרכבה שלה. חשוב אד להיעזר באיש מקצוע על מנת שיעזור להרכיב אותה כך שהיא תצליח להשיג את מטרתה( היו עידכוני חדשות בנושא זה ).

חשוב גם להכיר כל שיטות הגידול לעומק על מנת להבין כי שיטת הגידול שבחרתם מתאימה לכמות הזמן אותו אתם יכולים להשקיע בטיפול בצמחים .במאמר נדבר על  שתי שיטת גידול הידרופוני ובנוסף לכך גם תלמדו על הנושא של הידרופוניקה בישראל (הנל הוזכר בחדשות).

 

הידרופוניקה בישראל

בתחום ההידרופוניקה בישראל  עברו מים רבים בירדן עד שהתחום הזה החל לחלחל בישראל. התחילו לייבא אותה כבר בשנות ה 70 אז  בעיני רבים שיטה זו לא נראתה מתאימה לגידול בארץ היא גם הייתה חדשנית( היו איזכורים בחדשות על כך) .

בשנת 1999 הוקמה האגודה הישראלית להידרופוניקה חשוב לציין כי אגודה הגישה לציבור מידע אמין ומקצועי אודות השיטה ורבים החלו לגדל צמחים באמצעותה לאחר שהכירו ביתרונות שלה. היום התחום התקדם רבות וקיימים בישראל מגוון רחב של דשנים ומצעים, נורות לד לגידול וסופח לחות( זה היה בחדשות) .

הכירו את שיטת Autopot 

עוד היה בחדשות שהמטרה של השיטה הזו היא להשתמש במערכת ייחודית ומיוחדת תוך כדי כך שהיא משתמשת בכמות המים והדשן המינימלית ביותר להשקיית הצמח בצורה אופטימלית תוך כדי שהוא מצליח לשמור על כמות מים מעטה והמערכת מצליחה לא לאבד אף טיפה ממנה ולהשתמש בהם שוב ושוב.

המטרה של שיטה זו היא להניב כמה שיותר יבול במינימום השקעה זאת ללא שימוש בחשמל או כל מקור אחר. שיטה זו מבוססת על שמירת הטמפרטורה במיכל המים לאורך זמן.

שיטת NFT

זה לא חדשות לומר ששיטה זו מתבססת על הובלת מים רדודים בתוך תעלות בהם יושבים הצמחים בכוסות רשת פעולה זו מתבצעת באופן מחזורי. ההזנה מתחילה במאגר הראשי בו נוסיף שזה לא חדשות שמוזרמים חומרי ההזנה והדישון . המשאבה דוחפת בשיטה זו המאגר רווי יותר בחמצן ומצליח לגרום כי הצמחים יגדלו מהר יותר ובקלות יותר כולל עם נורות לד לגידול וסופח לחות.

עוד היה בזמנו בחדשות שלסופח לחות ישנם שמות רבים ויכולים לזהות אותו גם כמווסת לחות למשל. הוא מכשיר חשמלי שהמטרה שלו היא לספוח את הלחות בחללים סגורים האוורור בהם הוא חלקי כמו מרתפים ואזורים רוויי מים למשל כמו חממות. למעשה לחות היא אדי שנמצאים בחלל האויר והתפקיד של סופח לחות הוא בעצם להפריד בין האור לבין אדי המים ולהפוך אותם לנוזל.

בטח גם שמעתם בחדשות שהמים הנוזלים  מוגדרים כמים אפורים שאינם ראויים לשתייה ואך הם מתאימים להשקיה או לחילופין ניתן לזרוק אותם . חשוב מאד להבין כי מדובר על מכשיר ייחודי שיכול לעזור לצמחים לגדול היטב. במאמר זה נדבר על מה הקשר בין הלחות לבין גדילת הצמח.

סופח לחות הוא המתאים לגידול צמחים

גם היה תזכורת בחדשות שעל מנת להבין איך הלחות משפיעה על גדילת הצמח. חשוב להכיר מושגים כמו טמפרטורה זה מדד לחום או לקור ואילו לחות היא המדד לכמות אדי המים הנמצאים באוויר באחוזים. הטמפרטורה שהאוויר יכול להכיל תלויה בחום או בקור ואילו רמת הלחות קשורה באופן ישיר למזג האוויר במזג אויר חם מין הסתם בטמפרטורה גבוהה יותר.

החשיבות של הטמפרטורה ורמת הלחות

כמו כן הוזכר בחדשות ראש העין שללחות יש השפעה על איכות הצח כי הצמח משתמש בלחות על מנת לקרר את הצמח. הצמח מעלה אדי ים דרך העלה בכך הוא מקרר את הצמח כאשר קר לו.

חדשות בהידרופוניה  – דבר זה בהחלט משפיע על איכות הצמח חלק הגדלים בחממות ובגידול הידרופוני  זאת והם יעשו כל מאמץ על מנת לוודא כי רמת הלחות לא מפריעה לצמחים לגדול. יחד עם זאת רבים אינם מבינים כי השילוב בין הטמפרטורה ללחות משפיעה על כמות אדי המים שהצמח יפלוט בסופו של דבר.

עוד היה בחדשות שרבים מהם אינם מבינים כי לצמחים בשלבי הגידול השונים יש צורך באחוזי לחות שונים על מנת לצו חיטב סופח הלחות מאפשר להתאים את האחוזים האלו ובכך גורם ליבול להיות רב יותר בזמן קצר יותר מין הסתם סופח לחת ונורות לד לגידול הם חלק מהמוצרים  הבסיסים שכל מגדל צמחים ירצה לרכוש על מנת שיוכל לגדל צמחים שטוב להם ומומחי הידרופוניקה ממליצים( היה בחדשות).

בשנים האחרונות עלתה קרנה של הידרופוניקה. ניתן לראות כי רבים מגדלים בכל מקום שהוא הן בבתים הגם שאין בהם מרפסת , במשרד, בבית ספר ובעצם בכל מקום שהוא. הדבר הזה מתאפשר בגלל העובדה שאין צורך ברקע על מנת לגדל את הממחים והירקות הביא את האנשים לגדל את הצמחים והירקות בשיטה זו(  היה מוזכר בחדשות קיבוצים ).

במאמר זה נדבר על היתרונות של גידול  הידרופוני ואיך האדם בעזרת הגידול הזה מצליח לתרום לסביבה גם בלי שהוא יודע על כך. היתרונות של הידרפוניקה ועל כך שהיא הצליחה לשנות את פני החקלאות המודרנית  וגרמה לרבים ליהנות מירקות וצמחים איכותית בהשקעה מועטה יחסית.

איך גידול הידרופוני תורם לסביבה?

עוד מהחדשות קריות  -גידול הידרופוני הוא כאמור המלצה לא מחייבת. הוא כבר היה קיים בעבר הוא לא חדש. רבים בישראל לא הצליחו להכיר ביתרונות הרבים של הידרפוניקה לאחר שהחלו להעלות את המודעות לעניין זה רבים גילו את היתרונות הרבים שבה ושהיא שומרת על הסביבה.

הוזכר גם בחדשות נתניה שאין צורך בשטח אין צורך לעקור עצים ויערות או להשתמש בשטח רק על מנת לגדל ירקות וצמחים. דבר זה גורם לרבים לגדל צמחים בגידול זה על מנת לשמור על הסביבה כמו כן היא ממחזרת את המים  וניתן להשתמש בהם עוד ועוד גם בסופח לחות ונורות לד לגידול

גידול מהיר

עוד היה בחדשות רעננה שבתוך הנגזרת החשובה של שיטה על כל אמצעי הגידול כך גם הצמח מקבל את התנאים והסביבה הטובה ביותר לגידול כתוצאה מכך. הצמח גדל במהירות. בוודאי יותר צמחים שתלויים בעונות השנה על מנת לגדול.

ללא תלות בעונות השנה

וזה היה גם בחדשות רמת גן שישנם צמחים הגדלים רק  בסביבות מסוימות שנוצרת בעונות שנה מסוימות ברגע שהאדם עצמו שולט על כל התנאים האלו. הוא יצליח ליצור את הסביבה הטבעית שבה גדל צמח זה בצורה מלאכותית לכן ניתן לראות בשוק ירקות טריים בעונה שבה הם לא גדלים בדרך כלל.

חיסכון בדשנים

היה גם בחדשות מודיעין שבחקלאות משתשים במגוון רב של דשנים חלקם מחלחלים אל מי התהום יוצרים זיהום סביבתי בגידול הידרופוני יש שימוש בשטח מועט ולכן הוא חוסך זיהום סביבתי גם משתמשים בסופח לחות ונורות לד לגידול.

הידרופוניקה 2 שיטות גידול שאסור לכם לפספס

עוד היה בחדשות פתח תקווה שהידרופוניקה היא שיטת גידול לגידול צמחים וירקות ללא אדמה כלל .שיטה זו ייחודית שיש לה יתרונות רבים היא חסכונית במים, מאפשרת אכילה בריאה , היא זולה יותר מגידול באדה. כל אלו גרמו לרבים ליהנות מגידול הידרופוני ורבים בין האנשים משתמשים בה ( היה בחדשות רחובות ).

במאמר זה נכיר לכם שתי שיטות של גידול הידרופוני כולם עושים שימוש בערכות השקיה מיוחדת וכן בנורות לד לגידול וגם בסופח לחות שהם חלק מהמרכיבים החשובים ביותר בגידול זה. מאמר זה מטרתו להכיר לכם שתי שיטות גידול מעניינות.

שיטות גידול

נציין עובדה שהועלתה באתר חדשות כפר סבא  שהידרופוניקה היא שם כולל לשיטות גידול שכל אחת מהן מבוססת על מצע אחר ויש צורך להתאים את מערכת ההשקיה המתאימה לגידול הנבחר. על מנת לבחור את שיטת הגידול המתאימה יש להכיר כל שיטה. כזאת ואת אופן  הגידול כך תוכלו להבין איזו שיטת גידול מתאימה לכם( צויין ב חדשות חולון).

About the author

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.